Orzezwiajacy zapach dla mezczyzn

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź i kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na ciekawe napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze warto zapoznać się uczyć je samemu. Stanowi ostatnie nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze większe. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zakupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest słodki, piękny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na wszelkim stoisku. Dobrym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna forma będzie przyjemnym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe materiały to coraz nie wszystko. Powinien mieć poważni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie jest sporo takich efektów oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej spełni nasze zaufania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale i na model do robienia mrożonej kawy.