Zagrozenie wybuchem norma

Pracoholizm jest trwałym uzależnieniem psychicznym. Prezentuje się ciągłą potrzebą spełniania naszych celów, w przypadku której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a i sen. Oczywiście funkcja jest jedynym z faktów życia każdego pracownika. Dlatego pracoholizm to swoiste uzależnienie, które nie stosuje się z zawstydzeniem. A kiedy je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm prezentuje się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako zabity czas. Są wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często trwają w prostych biurach po godzinach i rezygnują z darmowych dni i urlopów. To poprzez to zaniedbują rodzinę, przyjaciół natomiast nie czerpią z żadnych rozrywek i nie prowadzą swoich pasji i zainteresowań. Bardzo często towarzyszą temu przewlekłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz kłopoty z kolekcją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć winy tego przedmiotu. Zwykle uzależnieni są typowymi perfekcjonistami. Mają duże ambicje a planują wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dobrze, bez żadnych niedociągnięć. Wiele osób ma również, że pracoholizm może mieszać się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli zawierać kłopoty materialne w historii, a dziś zależą jak dużo wykorzystać naszą rolę, aby zwiększyć swoje dochody.

wózek wędkarski

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, planuje własne negatywne skutki. Samą spośród nich jest paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, ponieważ nie zdają sobie sytuacji z tego, że właśnie właściwie tracą mnóstwo momentu na np. myślenie o książce oraz zastanawianie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opiek nad swym mieszkaniem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na dobrą psychoterapię.